Zemaj hedhë kritika të ashpra në drejtim të qeverisë PAN: Qeveri e përbërë me banda e njerëz primitiv

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj thotë se qytetarëve të Kosovës nuk ju nevojitet një qeveri me njerëz të korruptuar dhe pjesë e krimit të organizuar, individ me mentalitet bandash e primitiv, të pashkolluar e të padijshëm.“Kosova po izolohet nga ky mantalitet qeverisës, subjektiviteti i brendshëm po dobësohet, Kosova po humb njohjet ndërkombëtare që me mund dhe përkrahje të miqëve u siguruan”, thotë ZemajSipas tij, Kosova s’i ka borxh askujt që t’i rrijë në qafë.

“Andaj sot e nesër të gjithë pa dallim, ata që jetojnë e veprojnë këtu, bashkëqytetarët tanë që janë në diasporë të bashkohen për ndryshimin e madh, për shpresën dhe besimin për Kosovën tonë”, thekson ai.


Video:


Loading...