Dorëheqja e Haradinajt ‘çon’ në këmbë Serbinë, ky është veprimi i papritur i Vuçiqit

Pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, nesër do t’iu drejtohet qytetarëve. Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit ka mbledhur të gjithë udhëheqësit serbë gjatë ditës së sotme. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, menjëherë pas dorëheqjes së Haradinajt është takuar me anëtarin serb të Presidencës së Bosnjës, Millorad Dodik, ministrin serb […]

Read more

[VIDEO] Viti 2015, Bali Muharremaj ska çka na duhet Gjykata Speciale

Në një fjalim të kryetarit të tanishëm të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj asokohe deputet i Kuvendit të Kosovës lidhur me themelimin e Gjykatës Speciale, Muharremaj ka deklaruar se është kundër Gjykatës Speciale. Më tutje Muharremaj thotë se kjo Gjykatë do të dëmtojë sovranitetin e Kosovës dhe ne si deputet gjendemi para dy zgjidhjeve: të […]

Read more

Kjo është treshja që “shkatërrroi” Ramush Haradinajn

SKENAR I PËRGATITUR MË QELLIM.Largimi i Haradinaj ishte një skenar nga ata të cilëve u pengonte Ky skenar mund të jetë i treshes: Vuçiq, Thaçi dhe Rama, të cilëve ky ua zuri rrugën në ndarjen e Kosovës.Tashti këta e kanë rrugën e lirë për ndarjen dhe copëtimin e Kosovës sipas planeve serbe.LEXO/shiko videjon e komplet […]

Read more

“Edhe Kadri Veseli u mor në pyetje nga Gjykata Speciale”

Në Frontal, Zeka ka thënë se Veseli është marrë në pyetje nga Prokurorët e Gjykatës Speciale, në Prishtinë.Zeka ka thënë se atij këtë informatë ia ka dhënë një ish-komandant i UCK-së nga zona e Vushtrrisë, i cili sipas Zekës, e ka takuar Veselin në zyret e Prokurorëve Special.LEXO/shiko videjon e komplet storjes duke shtypur mbi […]

Read more

Kete nuk e keni pare , Momenti kur Ramush Haradinaj e shpall dorëheqjen befasuese

“Jap dorëheqje të parevokueshme nga detyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe dua që të ju falemnderoj për besim dhe përkrahje. Arsyeja e këtij vendimi është se kam marrë thirrje të paraqitem për t’u marrë në pyetje nga Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar.LEXO/shiko videjon e komplet storjes duke shtypur mbi rekl,a […]

Read more

Mërgimtari gjobitet me 1150 euro në Serbi, bën apel për kujdes!

Sezona e pushimeve verore për mërgimtarët në Kosovë, veç se ka filluar. Vetëm gjatë vikendit rreth 1 mijë vetura me tabela të huaja kanë hyrë në Kosovë. Korriku dhe gushti sjellin mërgimtarët në Kosovë nga vende të ndryshme të Europës, ku shumica nga ta edhe vijnë me vetura. Mërgimtarët përdorin shumë rrugë alternativë që të […]

Read more

Mihrija e Naimi në pushime, hyjnë të veshur në det

Mihrije Braha është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo dhe Naimi vazhdojnë të jenë ndër ҫiftet më të përfolura. Mihrija është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet bashkë me Naimin, ku të dy kanë hyrë në ujë të veshur.

Read more

Hoxha nga Shkupi Omer Bajrami thotë se FaceApp është haram

Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto aplikacione nuk janë në rregull në aspektin fetar. Aplikacionet për ndryshimin e pamjes së njeriut nga pamja […]

Read more