‘Jam Shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran (Video)

Jam shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran.

Ne rrjetet sociale po qarkullon nje video se si nje vogelush i lindur ne Zvicer nuk pranon te quhet Zviceran dhe kembengul se eshte shqiptar.

“UNE JAM SHQIPTAR POR KAM LINDUR NE ZVICER”,shprehet i vogli.

“Po ti qenke zviceran ja kthen i ati “JO”,ia kthen vogelushi me bindje.

“Kur lind dikush ne Kosove eshte Shqiptar/Kosovar”,i thote i ati


Video:


“JO,jam shqiptar”,vazhdon vogelushi dhe shprehet se do me shume Kosoven se sa Zvicren duke bere edhe shqiponjen.