E rëndë: Dy persona i zë dheu duke punuar në Kosovë , njëri v.des

Dy persona janë zënë nga shembja e dheut dje në Kopiliq të Epërm të Skenderajt. Njëri nga ta ka ndërruar jetë ndërsa tjetri është lënduar.

Sipas Policisë i ndjeri dhe i lënduari ishin duke punuar në një kompani private duke kryer një kanal të ujërave të zeza.

Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku mjeku kujdestar ka konfirmuar vd ek jen e vik timës.


Video:


Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i vikt imës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./foto ilustruese